Խնդրում ենք սպասել...
COMMENT.am
Այսօր`  հինգշաբթի, 20 սեպտեմբերի, 2018 թ.
Ավանդների տոկոսադրույքը`  
Հայկական դրամ
14.00%
,
ԱՄՆ դոլլար
6.50%
,
Եվրոպական Եվրո
4.00%
,
Ռուսական ռուբլի
8.50%

Իրադարձություններ

Հայտնի են թեթև աթլետիկայի Արցախի չեմպիոնները և մրցանակակիրները

18:35, երեքշաբթի, 17 ապրիլի, 2018 թ.
Հայտնի են թեթև աթլետիկայի Արցախի չեմպիոնները և մրցանակակիրները

Ապրիլի 12-14-ը Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտում անց է կացվել աթլետիկայի անհատական Արցախի Հանրապետության առաջնությունը, որին մասնակցել են Ստեփանակերտի, Մարտակերտի, Մարտունու, Հադրութի, Ասկերանի, Շուշիի, Քաշաթաղի, Շահումյանի հավաքական թիմերը: Մրցաշարի ծրագրում ընդգրկված էր 7 մրցաձև' վազք 100մ (տղա, աղջիկ), վազք 200մ (տղա, աղջիկ), վազք 400մ (տղա, աղջիկ), վազք 800մ (տղա, աղջիկ), վազք 1500մ (տղա), հեռացատկ (տղա, աղջիկ), փոխանցումավազք 4x100մ(տղա, աղջիկ):
     Առաջնությունում մրցանակային տեղ են գրավել.
     Վազք 100մ (տղա, աղջիկ)
     1-ին տեղ - Թևոս Ղավալյան (Մարտակերտ), Ռուզաննա Մելքումյան (Շուշի)
     2-րդ տեղ - Աշոտ Ադամյան (Ստեփանակերտ), Էդիտա Գաբրիելյան (Ստեփանակերտ)
     3-րդ տեղ - Արայիկ Առաքելյան (Ստեփանակերտ), Էմիլյա Հայրիյան (Ստեփանակերտ)
     Վազք 200մ (տղա, աղջիկ)
     1-ին տեղ - Թևոս Ղավալյան (Մարտակերտ), Լինա Գասպարյան (Շուշի)
     2-րդ տեղ - Աշոտ Ադամյան (Ստեփանակերտ), Էմիլյա Հայրիյան (Ստեփանակերտ)
     3-րդ տեղ - Սամվել Խաչիյան (Հադրութ), Լուսինե Գասպարյան (Մարտունի)
     Վազք 400մ (տղա, աղջիկ)
     1-ին տեղ - Ալեն Առստամյան (Ստեփանակերտ), Լինա Գասպարյան (Շուշի)
     2-րդ տեղ - Սամվել Խաչիյան (Հադրութ), Ալեքսանդրա Գալինսկի (Ստեփանակերտ)
     3-րդ տեղ - Մխիթար Դանիելյան (Հադրութ), Նարե Գաբրիելյան (Մարտունի)
     Վազք 800մ (տղա, աղջիկ)
     1-ին տեղ - Ալեն Առստամյան (Ստեփանակերտ), Անգելինա Ավագյան (Ստեփանակերտ)
     2-րդ տեղ - Արման Հակոբյան (Հադրութ), Ալեքսանդրա Գալինսկի (Ստեփանակերտ)
     3-րդ տեղ - Հովհաննես Մանասյան (Մարտունի), Մարիամ Բաղրյան (Մարտակերտ)
     Վազք 1500մ (տղա)
     1-ին տեղ - Արման Հակոբյան (Հադրութ)
     2-րդ տեղ - Հովհանես Մանասյան (Մարտունի)
     3-րդ տեղ - Արարատ Չիլինգարյան (Շուշի)
     Հեռացատկ (տղա, աղջիկ)
     1-ին տեղ - Արթուր Դավթյան (Շուշի), Ռուզաննա Մելքումյան (Շուշի)
     2-րդ տեղ - Մխիթար Դանիելյան (Հադրութ), Էդիտա Գաբրիելյան (Ստեփանակերտ)
     3-րդ տեղ - Գոռ Պետրոսյան (Մարտունի), Մանուշակ Բաղրյան (Մարտունի)
     Փոխանցումավազք 4x100մ (տղա, աղջիկ)
     1-ին տեղ - Ստեփանակերտ քաղաքի թիմեր
     2-րդ տեղ - Մարտակերտի շրջանի թիմ, Շուշիի շրջանի թիմ
     3-րդ տեղ - Մարտունու շրջանի թիմեր

| | |
1209 | 0